...

Przygotowanie do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Pierwszym etapem całego procesu pigmentacji jest przeprowadzenie konsultacji- online po przesłaniu zdjęć lub bezpośrednio w salonie. Kluczowe jest zrozumienie procesu, możliwych efektów, wizualizacja nowej fryzury– ustalenie linii frontalnej, gęstości, intensywności koloru, omówienie przeciwskazań czy późniejszej pielęgnacji.

Dalsze przygotowanie zależne jest od indywidualnych oczekiwań.

W przypadku obecności blizn warto najpierw poddać je terapii Skin Needling, aby je rozbić i zmiękczyć. Wówczas osiągniemy najlepszy efekt kamuflażu. Istotne jest aby proces gojenia się blizny był w pełni zakończony. Bliznę pigmentować możemy przy okazji zabiegu z efektem ogolonej skóry glowy oraz ukrycia jej pomiędzy włosami.

Przygotowując się do zabiegu SMP, którego celem jest efekt ogolonej skóry głowy warto ogolić włosy „na zero” maszynką jednorazową lub elektryczną wieczorem dzień przed zabiegiem lub tego samego dnia. Maksymalna długość włosów, przy której zabieg ten daje dobry efekt wizualny to 0.5mm.

We wszystkich zabiegach SMP istotna jest dobra kondycja skóry głowy. Choroby dermatologiczne takie jak łuszczyca, łojotok, AZS, trądzik są przeciwskazaniami do wykonania zabiegu.

Przed poddaniem się mikropigmentacji ważne jest powstrzymanie się od opalania skóry głowy, stosowania wcierek i preparatów na porost włosów, zażywania leków rozrzedzających krew ( heparyna, pyralgina, aspiryna itp.), retinoidów czy sterydów.

Dobę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.

U osób z tendencją do  alergii możliwe jest wykonanie testu alergicznego na niewielkim obszarze skóry. Pigmenty są bezpieczne i neutralne, ale istnieje możliwość wykonania próby.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.